1889
 

Henry David Lee zakládá HD Lee Merc Company.
Firma se specializuje na výrobu a prodej kvalitních potravin.

Lee je natolik otrávený špatnou kvalitou pracovního oblečení od jiných dodavatelů, že se rozhodne vyrábět oblečení vyšší kvality, a tak se zrodily džínové montérky.

I dodnes jsou tyto džínové kalhoty s kšandami velmi oblíbené jako pracovní oblečení a mnoho návrhářů k nim odkazuje v současné módě.

Oblečení v jednom kusu navržené pro mechaniky, farmáře a železniční zaměstnance se ihned stává hitem, a značka Union-All je distribuována po celých Spojených státech.

Lze vidět, že i dnešní styly pracovního oblečení používají tento kultovní design.

Zdokonaluje se bunda speciálně navržená pro zaměstnance železnic.
Dnes je Lee® Loco Jacket oblíbená mezi fanoušky džínů po celém světě.

Na ceníku značky Lee® se poprvé objevuje reklamní maskot Buddy Lee.
Dnes je Buddy Lee ikonou značky a je velmi oblíbený mezi sběrateli.

Lee® Riders jsou navrženy a vyrobeny především pro kovboje, pomocníky na rančích a jezdce rodea. Dnes je název Lee® 101 neodbytně spojen s původní a autentickou džínovinou té nejlepší kvality.

Lee® byl prvním výrobcem oblečení, který použil zapínání na zip. Jeho nejnovější styl pracovního oblečení Lee® Whizit Bib dostal svoje jméno podle zvuku zapínání. Zapínání kalhot na zip a zipová upínání se dodnes používají na džínech, sukních i bundách napříč celým oděvním průmyslem.

Slim Jacket - 101J byl první západní bundou kratšího stylu navrženou pro kovboje. Šikmé náprsní kapsy ulehčovaly dostupnost kapes při jízdě na koni a široký pas zajistil, že se bunda neshrnovala nahoru. Firma Lee® vynalezla džínové bundy a mnozí tento styl kopírují i dnes a je stále oblíbený na celém světě.

Storm Rider Jacket byl zimní verzí bundy Slim Jacket s podšívkou z aljašské deky a límcem. Dnes je tento styl jedním z nejslavnějších kultovních kusů značky Lee® a sběratelé hledají klasické kousky, za které nabízejí velké finanční sumy.

50 let poté, kdy společnost otevřela dveře svého podniku s pouze šesti prodavači, je společnost HD Lee Merc. Company největším americkým výrobcem pracovního oblečení.
S 235 zaměstnanci pracujícími v prodeji dnes firma prodává více než konkurenční značky a je populárnější než ostatní.
Dnes je značka Lee® oblíbená na celém světě pro svoje autentické oblečení džínového stylu pro volný čas.

Lee® představuje svoji nabídku džínů pro ženy, rodí se Lady Lee Riders. Dnes Lee® stále nabízí velký výběr oblečení z nekvalitnějších džínovinových látek, které dobře padnou ženám.

James Dean hraje ve filmu Na východ od ráje a Marlon Brando hraje v Divochovi, oba mají na sobě Lee® Jeans. A tady se rodí motorkářský kult a zde je začátek proměny džínů z pracovního oděvu na oblečení pop kultury.
Dnes je značka Lee® volbou mnoha osobností z tvůrčího světa, nosí ji hudebníci, umělci a nezávislí lidé. Je to oblečení, které člověku umožní, aby se vyjádřil.

Lee® představuje Lee® Westerner (které se také nazývají Lee® Whites).
Prodávaly se pod reklamou „Odolné, pohodlné, elegantní kovbojské kalhoty a bunda“ a přinesly nový koncept v západním stylu.

Lee® představuje Lee Prest – volné kalhoty s permanentním pukem, které se prodávají jako kalhoty, které není třeba žehlit, a které se velmi rychle stávají vyhledávaným zbožím!

Lee® představuje novou nabídku Ms Lee® pro moderní mladé ženy.
A protože odráží trendy doby, obsahuje tahle řada kalhoty v barvách duhy. Dnes Lee® nabízí módní oblečení pro ženy všech společenských postavení.